Kapcsolat

Üveges Gábor - polgármester

Üveges Gábor
polgármester

Önéletrajz
Publikációk


   

VII. Hernád-völgyi Tehetségkutató Fesztivál

2013.11.04.

VII. Hernád-völgyi Tehetségkutató Fesztivál

A VII. Hernád–völgyi Tehetségkutató Fesztivált 2013. október 18-án és 19-én rendezték meg Hernádszentandráson, ahol tíz település fiataljai mutatkozhattak be tánc és mesemondás kategóriákban.

A közösségfejlesztés kiemelt feladata a tehetségek felkutatása és gondozása. A fiatal generáció azzal válik a közösség alkotó részévé, ha azt a tevékenységet teszi hozzá, amiben öröme és sikerélménye van. Kiemelten fontos ez olyan térségekben, ahol a szülői ház sokszor nem tud hátteret biztosítani mindehhez. A Hernád–völgyi Tehetségkutató Fesztiválnak már hagyományai vannak, hiszen az idei immár a hetedik volt a sorban.

Részletek:

http://www.hernadszentandras.hu/tehetsegkutatofesztival/

http://www.boon.hu/a-tehetsegekert-hernadszentandrason/2391512

Összefoglaló:

http://www.youtube.com/watch?v=0HQ-K9bfqSE

Képek:

http://www.hernadszentandras.hu/latnivalok/


TÁNC-kategória

Eredmények:
  • I. korosztály (páros):
    1. Tulipán Marcell – Kalecsár Gerda (Encs, Szent László Ált. Isk.)
    2. 2. Galambvári Sára – Plaszkó Kamilla (Abaújszántó, Ilosvai S. P. Ált. Isk.)
    3. 3. Pelles Réka – Bugóczi Balázs (Encs, Szent László Ált. Isk.)
  • II. korosztály (páros):
    1. Horváth Helga – Kiss Henrietta (Encs, Szent László Ált. Isk.)
    2. 2. Riczu Luca Panna – Juhász Bence (Abaújszántó, Ilosvai S. P. Ált. Isk.)
    3. 3. Nyitrai Bence – Polgári Léda (Encs, Szent László Ált. Isk.)
  • Különdíj:
    • Beke Lilla – Dienes Márton (Encs, Szent László Ált. Isk.)
    • Polgár Sándor Bendegúz – Hódi Csenge (Encs, Szent László Ált. Isk.)
    • Takács Anett – Kohári Boglárka (Encs, Zrínyi Ilona Ált. Isk.)
  • III. korosztály (páros):
    1. Kádas Ákos – Hidi Boglárka (Encs, Zrínyi Ilona Ált. Isk.)
    2. Lengyel Réka – Plaszkó Bence (Abaújszántó, Ilosvai S. P. Ált. Isk.)
    3. Mida Botond Boldizsár – Varkoly Dorina (Encs, Zrínyi Ilona Ált. Isk.)
  • III. korosztály (szóló):
    1. Kádas Ákos (Encs, Zrínyi Ilona Ált. Isk.)
    2. Takács Ádám (Encs, Zrínyi Ilona Ált. Isk.)
    3. Plaszkó Bence (Abaújszántó, Ilosvai S. P. Ált. Isk.)

MESEMONDÁS-kategória

Eredmények:
  • I. korosztály:
    1. Kiss Balázs Barnabás (Encs, Zrínyi Ilona Ált. Isk.)
    2. Gyurcsó Levente (Encs, Zrínyi Ilona Ált. Isk.)
    3. Tyukodi Zóra (Ináncs, Arany János Ált. Isk.)
  • Különdíj:
    • Szender Róbert (Ináncs, Arany János Ált. Isk.)
  • II. korosztály:
    1. Pollák István Zétény (Encs, Szent László Ált. Isk.)
    2. Glonczi Péter (Forró, Gárdonyi Géza Ált. Isk)
    3. Apáti Gyula Gellért (Abaújszántó, Ilosvai S. P. Ált. Isk.)
  • Különdíj:
    • Ignácz Dorina (Encs, Szent László Ált. Isk.)
  • III. korosztály:
    1. Szendrei Zsuzsanna Sára (Vizsoly, Rákóczi Zsigmond Ált. Isk.)
    2. Lakatos Ilona (Vizsoly, Rákóczi Zsigmond Ált. Isk.)
    3. Szender Alexandra (Ináncs, Arany János Ált. Isk.)
  • Különdíj:
    • Burkus Lilla (Abaújszántó, Ilosvai S. P. Ált. Isk.)
  • IV. korosztály:
    1. Juhász Vince (Abaújszántó, Ilosvai S. P. Ált. Isk.)
    2. Pusztai Fanni (Hidasnémeti, II. Rákóczi Ferenc Ált. Isk.)
    3. Kiss Virág (Encs, Szent László Ált. Isk.)
  • Különdíj:
    • Budai Bence (Abaújszántó, Ilosvai S. P. Ált. Isk.)
vissza