TehetségkutatóFesztivál
Hernádszentandrás Község Önkormányzata és az Összefogás Hernádszentandrásért Alapítvány a településünkön kilencedik alkalommal rendezte meg a
Hernád-völgyi Tehetségkutató Fesztivált.
A 2015. október 16-i NÉPTÁNC kategóriában 87 tanulót, a 2015. október 17-i MESEMONDÁS kategóriában 48 térségi diákot köszönthetett Hernádszentandrás.
Díjazottak: fesztival-dijazottak-2015.docx
Részletes program: tehetsegkutato-fesztival-2015.-vegleges-.doc
Jelentkezők /Néptánc/: neptanc_i-iv.korosztaly.xls
Jelentkezők /Mesemondás/: mesemondas_i-iv.korosztaly.xls
Felkészítő tanárok: felkeszito-tanarok-listaja.docx
Képek: https://www.hernadszentandras.hu/latnivalok/
Hernádszentandrás Község Önkormányzata és az Összefogás Hernádszentandrásért Alapítvány
számos támogatóval együttműködésben
2014. október 17-18-án rendezte meg
a VIII. Hernád-völgyi Tehetségkutató Fesztivált.
- vlcsnap-2014-10-22-13h28m52s168.png
- vlcsnap-2014-10-22-13h31m15s79.png
- vlcsnap-2014-10-22-13h31m40s82.png
- vlcsnap-2014-10-22-13h34m54s225.png
- vlcsnap-2014-10-22-13h39m02s103.png
- vlcsnap-2014-10-22-13h39m16s12.png
- vlcsnap-2014-10-22-13h43m07s18.png
- vlcsnap-2014-10-22-13h46m13s101.png
- vlcsnap-2014-10-22-17h54m41s159.png
- vlcsnap-2014-10-22-17h55m00s93.png
- vlcsnap-2014-10-22-17h55m28s121.png
- vlcsnap-2014-10-22-17h57m15s148.png
- vlcsnap-2014-10-22-18h15m47s9.png
- vlcsnap-2014-10-22-18h16m07s214.png
- vlcsnap-2014-10-22-18h16m47s109.png
- vlcsnap-2014-10-22-18h17m02s226.png
- vlcsnap-2014-10-22-18h17m14s121.png
- vlcsnap-2014-10-22-18h17m30s26.png
- vlcsnap-2014-10-22-18h17m38s103.png
- vlcsnap-2014-10-22-18h20m22s237.png
- vlcsnap-2014-10-22-18h24m20s23.png
- vlcsnap-2014-10-22-18h25m21s110.png
- vlcsnap-2014-10-22-18h25m31s203.png
- vlcsnap-2014-10-22-18h50m27s81.png
Részletes program: tehetsegkutato-fesztival-2014.-reszletes-program-.doc
Felhívás: tehetsegkutato-fesztival-2014.-felhivas-.doc
Jelentkezési lap: tehetsegkutato-fesztival-2014.-jelentkezesi-lap-.doc
Október 18. (péntek) 9 óra: - TÁNC - kategória
Zsűri tagjai:
- Csonka Zsuzsa (operaénekes – Magyar Állami Operaház)
- Lévai Joli (operaénekes, igazgató – Fabula Alapfokú Művészetoktatási Intézmény)
- Sebestyén Csaba (balettmester – Táncművészeti Főiskola docense)
- Spisák István (színész)
- Újvári Marika (előadóművész)
Október 19. (szombat) 9 óra: - MESEMONDÁS - kategória
Zsűri tagjai:
- Ilyés Szabó Anna (székelyföldi mesemondó)
- Maros Éva (újságíró)
- Spisák István (színész)
- Üveges Gábor (polgármester, Hernádszentandrás)
- Zagyi Ferencné (középiskolai tanár)
Köszönet a gyerekeknek, a szülőknek, a felkészítő tanároknak, a segítőknek, hogy immár hét esztendeje együtt örülhetünk térségünk tehetségeinek!
Köszönet a zsűri tagjainak, hogy valóban egy lélekkel élhettük meg mindkét napot!
Köszönet és főhajtás a Boldogkőváraljai Fogyatékosok Otthona dolgozóinak, akik elhozva közénk az Iglice Tánccsoportot, örömkönnyeket csaltak mindannyiunk szemébe!
Külön köszönet Ilyés Szabó Anna székelyföldi mesemondónak, aki a zsűritagságán túl, elrepített bennünket az Igaz Mese Birodalmába, lényével sugározta mindazt, amitől Ember az ember, és barátságát adta ajándékul nekünk!
- I. korosztály (1-2. osztály)
- II. korosztály (3-4. osztály)
- III. korosztály (5-6. osztály)
- IV. korosztály (7-8. osztály)
- I-II. korosztály: 1 szabadon választott mű éneklése
- III-IV. korosztály: 2 szabadon választott mű éneklése
- I-II. korosztály: 1 szabadon választott zenemű előadása
- III-IV. korosztály: 2 szabadon választott zenemű előadása
- 7.45 – 8.45: Regisztráció (Tanoda nagyterme)
- 9.00 – 9.15: Megnyitó, napi forgatókönyv ismertetése (Művelődési Ház)
- 9.30 – 11.30: Verseny (Művelődési Ház)
- 11.30 – 13.00: Büfé ebéd (Tanoda nagyterme)
- 13.00 – 13.30: Értékelés, Eredményhirdetés (Művelődési Ház)
- Molnár István (előadóművész, zenetanár)
- Rácz László (igazgató, Aba Sámuel Szakiskola, Encs)
- Seres Ildikó (színművész, Miskolci Nemzeti Színház)
- Tóth Melinda (énektanár – kamaraművész, Miskolc)
- Üveges Gábor (polgármester, Hernádszentandrás)
- I. korosztály (1-2. osztály)
- II. korosztály (3-4. osztály)
- III. korosztály (5-6. osztály)
- IV. korosztály (7-8. osztály)
- I-II. korosztály (egy szabadon választott vers előadása)
- III-IV. korosztály (egy szabadon választott és egy kötelező vers (Juhász Gyula: Anna örök c. mű) előadása
- 7.45 – 8.45: Regisztráció (Tanoda nagyterme)
- 9.00 – 9.15: Megnyitó, napi forgatókönyv ismertetése (Művelődési Ház)
- 9.30 – 12.30: Verseny (Művelődési Ház)
- 12.30 – 14.00: Büfé ebéd (Tanoda nagyterme)
- 14.00 – 14.15: A hernádszentandrási Szivárvány Társulat műsora
- 14.15 – 14.45: A hernádszentandrási Hernád-völgyi Kiscsillagok Színjátszó Kör előadása
- 14.45 – 15.15: „A Hernád-völgyi Tehetségkutató Fesztivál elmúlt 5 éve” – felvételek 2007-2011
- 15.15 – 15.45: „A Győztesek visszatérnek…” – Mi lett velük? – Mesél a múlt és a jelen…
- 15.45 – 16.30: Értékelés, Eredményhirdetés, Díjkiosztás – ÉNEK, ZENE, VERS (Művelődési Ház)
- dr. Gazdik Zoltán (közgazdász, az Összefogás Hernádszentandrásért Alapítvány kuratóriumi tagja)
- Maros Éva (újságíró, Miskolc)
- Seres Ildikó (színművész, Miskolci Nemzeti Színház)
- Üveges Gábor (polgármester, Hernádszentandrás)
- Zagyi Ferencné (középiskolai tanár, Váci Mihály Gimnázium, Encs)
Eredmények: